Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Sometimes the size or intimacy of the room dictates furniture selection. The headboard-only option offers great flexibility, and by customizing the fabric, you can achieve a designer look. The elegant platinum finish is a rich gray with a lightly brushed glaze and charcoal gray accent striping. Custom fabric selections for the headboard must be railroaded. The standard fabric in a contemporary silver-gray coloration with taupe undertones, which will complement many bedding and comforter designs. For headboard only, add 001-766 metal bed frame for proper set-up and support.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 80W x 4D x 68H in. |
|---|
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 80 × 68 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Silver |
| Detail Color | PLATINUM |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ariana |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.