Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 6/6 Woven Headboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 6/6 Woven Headboard | Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts |
| 6/6 Woven Headboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 6/6 Woven Headboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 6/6 Woven Headboard | Sleek full round tapered posts |
| 6/6 Woven Headboard | King Panel Bed: 37580-37581-37572 |
| 6/6 Woven Headboard | King Panel w. Storage: 3780-37583-37576 |
| 6/6 Woven Headboard | Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ |
| 6/6 Woven Headboard | Fully Assembled with Storage : 81″ x 88″ x 67″ |
| Dimensions | 81.00″W X 03.00″D X 67.00″H |
| Weight | 94.80 lbs |
| Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts | Yes |
| Custom designed hardware in an aged bronze finish | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| King Panel Bed: 37580-37581-37572 | Yes |
| King Panel w. Storage: 3780-37583-37576 | Yes |
| Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ | Yes |
| Fully Assembled with Storage : 81″ x 88″ x 67″ | Yes |
| Weight | 94.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 81 × 67 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.