Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 6/6 Uph Headboard | Constructed of select hardwood solids and Mango veneers |
|---|---|
| 6/6 Uph Headboard | Elegant modern shelter bed with shaped wings |
| 6/6 Uph Headboard | Padded vertical channeling |
| 6/6 Uph Headboard | Fabric has a touch of silver flake for a refined glam attitude |
| 6/6 Uph Headboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/6 Uph Headboard | Cleaning code: WS |
| 6/6 Uph Headboard | King bed: 82580-82581-82572 |
| 6/6 Uph Headboard | Fully assembled king bed: 80″W x95.5″D x 59.5″H |
| Dimensions | 80.50″W X 13.50″D X 59.50″H |
| Weight | 86.42 lbs |
| Elegant modern shelter bed with shaped wings | Yes |
| Padded vertical channeling | Yes |
| Fabric has a touch of silver flake for a refined glam attitude | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
| King bed: 82580-82581-82572 | Yes |
| Fully assembled king bed: 80″W x95.5″D x 59.5″H | Yes |
| Weight | 86.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 80.5 × 59.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Platinum Drift |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Hepburn |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.