Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 6/6 Platform Headboard | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 6/6 Platform Headboard | Sleek low profile headboard |
| 6/6 Platform Headboard | Two plush upholstered panels for extra comfort |
| 6/6 Platform Headboard | Queen panel bed: 83774-83775 |
| 6/6 Platform Headboard | Fully assembled: 79.5″W x 87″D x 48″H |
| 6/6 Platform Headboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/6 Platform Headboard | Cleaning Code: S |
| Dimensions | 79.50″W X 07.00″D X 48.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Sleek low profile headboard | Yes |
| Two plush upholstered panels for extra comfort | Yes |
| Queen panel bed: 83774-83775 | Yes |
| Fully assembled: 79.5″W x 87″D x 48″H | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
| Weight | 67.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 79.5 × 48 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.