Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 5/0 Woven Headboard | Constructed of select hardwood solids and natural twisted water hyacinth weave |
|---|---|
| 5/0 Woven Headboard | Contrasting white square posts frame the mitered pattern woven rush panel |
| 5/0 Woven Headboard | Queen bed: 30770-30771-30772 |
| 5/0 Woven Headboard | Fully assembled: 63″W x 87.25″D x 52″H |
| 5/0 Woven Headboard | Boxspring required |
| Dimensions | 63.00″W X 02.00″D X 52.25″H |
| Weight | 44.09 lbs |
| Contrasting white square posts frame the mitered pattern woven rush panel | Yes |
| Queen bed: 30770-30771-30772 | Yes |
| Fully assembled: 63″W x 87.25″D x 52″H | Yes |
| Boxspring required | Yes |
| Weight | 44.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 63 × 52.25 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.