Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 5/0 Uph Storage Footboard | Constructed of select hardwoods |
|---|---|
| 5/0 Uph Storage Footboard | Upholstered ivory footboard bench, also lifts for additional storage |
| 5/0 Uph Storage Footboard | Storage cavity is cedar lined |
| 5/0 Uph Storage Footboard | Seat Height: 19″ |
| 5/0 Uph Storage Footboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 5/0 Uph Storage Footboard | Cleaning code: W |
| 5/0 Uph Storage Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 63.50″W X 14.00″D X 19.00″H |
| Weight | 98.55 lbs |
| Upholstered ivory footboard bench, also lifts for additional storage | Yes |
| Storage cavity is cedar lined | Yes |
| Seat Height: 19″ | – |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 98.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 63.5 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Lydia |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.