Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Elegant taper post |
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Modern twist on a classic four poster bed |
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 02.75″W X 02.75″D X 82.00″H |
| Weight | 41.01 lbs |
| Elegant taper post | Yes |
| Modern twist on a classic four poster bed | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 2.75 × 82 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.