Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Constructed of select hardwoods and Oak veneers |
|---|---|
| 4/6-5/0 Uph Headboard | The Pale Oak finish enhances the natural beauty of the Pin Knotty Oak veneer |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Upholstered headboard features unique stitched seams adding to the casual feel of the linen like fabric |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Queen panel bed: 91070-91071-91072 |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Fully assembled: 64.25 x 88.25 x 60″H |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Upholstered with 86% Polyester, 14% Linen |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Cleaning code: S |
| Dimensions | 64.25″W X 03.75″D X 60.00″H |
| Weight | 85.98 lbs |
| The Pale Oak finish enhances the natural beauty of the Pin Knotty Oak veneer | Yes |
| Upholstered headboard features unique stitched seams adding to the casual feel of the linen like fabric | Yes |
| Queen panel bed: 91070-91071-91072 | Yes |
| Fully assembled: 64.25 x 88.25 x 60″H | Yes |
| Upholstered with 86% Polyester, 14% Linen | Yes |
| Cleaning code: S | Yes |
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 64.25 × 60 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.